fbpx

אורטודנט מומחה

ככל שהמודעות לאסתטיקה ולחיוך המושלם עולה, אורטודנטיה הפך לתחום פופולרי מאוד, בוודאי בשנים האחרונות. הקשר בין החיוך המושלם לבין אורטודנט מומחה היא מתן ביטחון עצמי גבוה, תחושה טובה ואסתטיות. שיניים ישרות ויפות מרכיבות את החיוך הזה, ומי שמרגיש שהשיניים שלו לא עונות על ההגדרה הזו פונה לרוב למומחה ביישור שיניים.

אין להמעיט בחשיבות הבחירה הנכונה באורטודנט מומחה. בריאות השיניים שלנו היא קריטית לבריאות הכללית שלנו, וכמובן שכל פגם בשיניים הוא פגם אסתטי ממשי, שיגרום לנו לתחושת חוסר נוחות כאשר אנחנו באינטראקציה עם אחרים. בחירה במומחה ליישור שיניים הוא הצעד הראשון לקבלת טיפול מקצועי ואיכותי עם תוצאות שנשמרות לאורך זמן, כי אין פשרות כאשר מדובר בבריאותם של השיניים ושל חלל הפה. הפקדת השיניים בידיים של מומחה בעל ניסיון רב עם הכרות נרחבת של מקרים דומים, מבטיחה שתקבלו את הצעת הטיפול המתאימה ביותר מבין השיטות השונות. היא גם מבטיחה טיפול מקצועי ואיכותי בשיטות מתקדמות.

אורטודנט הוא מומחה בתיקון ישורת לא נכונה של שיניים ולסת. הוא מאבחן, מונע ומטפל באי סדרים בפנים ובשיניים, אורטודנט מתקן מגוון רחב של פגמים בסגר הפה (ישורת לא סדירה, מנשך ולסת) אצל ילדים, בני נוער ובמבוגרים.
במילים פשוטות, אורטודנט הוא האחראי על הניהול בתנועת השיניים. ישנן בעיות רבות הקשורות לישורת שגויה כמו ליקויי דיבור, קשיים בלעיסה וקשיים בשמירה על היגיינת הפה.
האורטודנט מתמקד ביישור שיניים בשיטות שונות כדוגמת סמכים מסוגים שונים או יישור שיניים באמצעות קשתיות שקופות, בהתאמה מיוחדת למצב השיניים של המטופל. האורטודנט בונה תוכנית טיפול מתמשכת לשמירה על תוצאות יישור השיניים לאורך זמן. אורטודנט מומחה מתעדכן ללא הרף בטכנולוגיות החדישות ביותר ובשיטות המתקדמות המתפתחות בתחום. הוא מתעדכן במחקרים החדשים בתחום, באסטרטגיות טיפול חדשניות ובטכניקות טיפול הבאות לקראת המטופל ומפחיתות את אי הנוחות בתהליך הטיפול.
אורטודנט הוא אחד מתוך תשע ההתמחויות הדנטאליות שהוסמכו והתקבלו על ידי האיגוד העולמי לרפואת שיניים בלימוד ובמחקר העמוק של תנועות השיניים וגדילת הפנים והלסת המילה ״אורטו״ מקורה ביוונית ופרושה יישור או תיקון, ״דנט״ פירושו שיניים.

מחפשים עוד מידע בנושא אורטודנט מומחה

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

מהו ההבדל בין אורטודנט לרופא שיניים כללי?

הרבה אנשים מבולבלים מעט בקשר לגבולות התוחמים רפואת שיניים ואורטודנטיה, רופאי שיניים המתמחים באסתטיקה מטשטשים עוד יותר את הגבולות הללו ומקשים את הזיהוי של המומחה הטוב ביותר לצרכים הייחודיים של כל אחד. אין צורך בהפניה מיוחדת בכדי ללכת לרופא השיניים או לאורטודנט, אך לפעמים רופא שיניים הוא זה אשר יפנה את הלקוח לאורטודנט במידה והוא זקוק לטיפול אורטודנטי, באותה מידה, אורטודנט יכול להפנות את הלקוח לרופא השיניים אם המטופל זקוק לטיפול שיניים כללי או כדי להשלים את עבודת האורטודנט.

אורטודנט מומחה מוסמך, חייב תחילה לקבל את הדוקטורט שלו ברפואת שיניים כללית כמו כל רופא שיניים כללי, לאחר מכן הוא חייב בלימודים של כשלוש וחצי שנים כאמור עד לקבלת התואר מומחה באורטודנטיה. התמחות זו מסבירה את ההבדלים התהומיים בין מומחה לבין מיישר שיניים, שהוא רופא כללי שעבר לכל היותר קורס ביישור שיניים. מכאן גם נגזר מחיר הטיפול האורטודנטי אותו גובה אורטודנט מומחה.

כך נבחר את האורוודונט שלנו

עולם האורטודנטיה דורש מקצועיות וניסיון. באופן עקרוני, כל רופא שיניים מוסמך המחזיק בתעודות מתאימות רשאי לבצע טיפולי שיניים שונים, כולל טיפולי יישור שיניים. אבל חשוב לדעת שעדיף לעבור טיפולי יישור שיניים אצל אורתודנט המתמחה בכך, וזוהי גם המלצתם של רוב רופאי השיניים. לפני שבוחרים אורתודנט לטיפול יישור שיניים, חשוב לוודא שלרופא ישנן תעודות המעידות על כך שהוא יכול לעסוק בתחום. בנוסף, בדקו המלצות וקראו חוות דעת ואם ויש ברשותכם יותר זמן מכסף – בצעו גם השוואת מחירים מעמיקה.

מחפשים עוד מידע בנושא אורטודנט מומחה

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.


אין דרך נהדרת כמו פגישת היכרות לקבלת החלטה סופית בנוגע להתאמה ביניכם לבין הרופא המטפל. יישור שיניים הוא תהליך שעשוי להימשך מספר שנים ורצוי שתהיה כימיה בין האורתודנט למטופל. מטופל שיחוש בנוח להתייעץ עם הרופא, להעלות חששות ולקבל מענה ברור בצורה נעימה, יהיה בוודאי שבע רצון יותר מתוצאות הטיפול. אל תתביישו לשאול שאלות ולבחון את האינטראקציה שלכם עם האורטודנט המומחה. וודאו שאתם חשים בנוח להעלות סוגיות מול הרופא ולהחליט האם הוא המטפל המתאים לכם.

תיאום ציפיות

אם בחרתם אורטודנט מומחה, בדקתם את ההמלצות ואת הרקע שלו, וגם התרשמתם מהשירות והאווירה בקליניקה, אתם בהחלט בדרך הנכונה. עם זאת, רגע לפני שאתם מפקידים את השיניים שלכם (או את השיניים של הילדים) בידיו של הרופא, חשוב לתאם ציפיות. זה הזמן להגדיר את המטרות שלכם באופן ברור, ולאפשר לאורטודנט לשקף את המידה שבה הציפיות הללו ריאליות או, לחלופין, מופרכות לחלוטין. בשלב הזה הרופא יוכל גם לתדרך אתכם על השלבים הצפויים, ובעיקר הוא יוכל להבהיר לכם אילו תוצאות אתם צפויים לראות בכל שלב, ולמה אפשר לצפות בסוף הדרך. אם בחרתם את האדם הטוב ביותר למשימה, ואם הגדרתם בבירור את הציפיות שלכם, תוכלו לדעת בדיוק מה עומד לקרות, איזו שיטה מתאימה לכם ואיך ייראה החיוך שלכם ביום שאחרי. בסופו של דבר אנחנו רוצים להשיג את החיוך המושלם, וכדי להגיע לשם אנחנו חייבים להצטייד בבעל המקצוע המנוסה והמוכשר ביותר שנוכל למצוא.

תוכן עניינים

כתר חרסינה
כתר חרסינה

אי אפשר להתכחש לעובדה שהטכנולוגיות החדשות והשינויים

Thesmile

הכל על רפואת שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר. רופא מומחה באזור שלכם יצור איתכם קשר ויענה לכם על כל השאלות. תהיו בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.