fbpx
השתלת שיניים

השתלת שיניים

השתלת שיניים היא פתרון יעיל למי שאיבדו שיניים או הסובלים משיניים הרוסות המיועדות לעקירה, הטיפול הזה מחליף למעשה את השימוש בשיניים תותבות. בטכנולוגיה הזאת הרופא מבריג את השתל בתוך עצם הלסת. השתל, שעשוי מטיטניום, לא מחליף את השן שנעקרה, אלא את השורש שלה, לכן גם אי אפשר לראות את השתלים בתום העבודה. אחר כך, על השתל בונים את השן, העשויה מחרסינה. מדובר על פתרון שברוב המקרים פועל לטווח ארוך ושיעור ההצלחה בניתוחים האלה מגיע כמעט ל־100%.
השתלות השיניים הפכו לתחום מוביל בעולם רפואת השיניים. התחום מתפתח במהירות ויש טכנולוגיות חדשניות ושיטות טיפול מתקדמות ואיכותיות יותר. השתלת שיניים נחשבת לטיפול מורכב הדורש רמת מקצועיות ומיומנות גבוהה ביותר. כיום, ישנם טיפולים מתקדמים להשתלת שיניים, עם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד, והמטופלים נהנים מפה מלא שיניים ומשביעת רצון גבוהה.

שתלים ברפואת שיניים הינם בעצם תחליף מלאכותי לשורשי השיניים העשוי ממתכת. השתלים היוו פריצת דרך טיפולית ששינתה את פני עולם רפואת השיניים. עם זאת, יש לזכור כי שתלים אינם שיניים – הם תחליף מצוין לשיניים חסרות או שיניים שאינן ברות טיפול אך לא מהווים תחליף לשיניים חולות. ההצלחה של הטיפול בהשתלות מתחילה באבחון נכון ומבחירת אפשרויות הטיפול השונות. כמו בכל ניתוח רפואי, קיימים סיכונים וסיבוכים גם בהשתלות שיש לקחת בחשבון לפני התהליך. הסיכונים והסיבוכים הינם נדירים, אך על הרופא והמטופל להיות מודעים אליהם.

אפידמיולוגיה חוסר שיניים חלקי עד מלא הינו תופעה נפוצה בעולם ואנשים רבים סובלים ממנו. אין כיום הערכה מדויקת הנוגעת לכמות האנשים הסובלים לפחות מחסר של שן אחת, ולכמות האנשים עם חוסר של כלל השינויים בעולם, אך אין ספק כי זו תופעה נפוצה. מאז כניסת השתלים הדנטאליים לטיפול בשנות השמונים של המאה העשרים הותקנו ברחבי העולם מיליוני שתלים

מחפשים עוד מידע בנושא השתלת שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

מדוע צריך שתלים דנטליים?

הגוף מתחדש מדי יום באמצעות החלפת התאים המתים בתאים חדשים אולם לא כל תאי הגוף מצליחים להתחדש. לאחר בקיעת השיניים הקבועות, הן נותרות כפי שהן, ללא כל שינוי. לכן, בשונה מאיברי הגוף שכן נהנים ממנגנון ריפוי עצמי, בעיות שיניים אינן נפתרות כל עוד אין התערבות רפואית. השיניים מתמודדות עם אתגרים לא פשוטים, כאשר העיקרי שבהם הוא לעיסת מזון קשה לאורך שנים ארוכות, פעולה שיוצרת עומס עצום על מערכת השיניים. עם השנים, הנזק מצטבר, וההשפעות של מחלות הפה השונות ניכרות ולא תמיד ניתן לפתור אותן. לכן, לעיתים אין ברירה אלא לעקור את השן הפגועה בשל הנזק הרב שנגרם לה או לרקמה התומכת בה, אך לא רק. אובדן שיניים יכול להתרחש כתוצאה של הרס כותרי מתקדם עקב עששת, מחלות חניכיים, או טראומה.
שתל דנטלי הוא הפתרון הקרוב ביותר לשיניים טבעיות, השתלים מקובעים במקומם, החיבור שלהם לעצם הלסת מאפשר לעיסה ונגיסה גם במזונות קשים, ועבודה נכונה ומדויקת של רופא השיניים יוצרת מראה של שיניים לגמרי טבעיות. לשתלים יש השפעה תפקודית, לצד השפעה רגשית וחברתית.

מי צריך השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא צורך הנובע בשל אובדן שיניים, המתרחש מסיבות שונות. סיבות אלו עשויות להיות מחלות כמו עששת שיניים חריפה או מחלת חניכיים, תופעות כמו ריקבון השן או כשל במסלול השורש. סיבות נוספות לאובדן שיניים עשויות להיות טראומה של הפה, שחיקה מואצת או שבירה ואף פגמים גנטיים ומום מולד. אובדן שיניים, בין אם כתוצאה מעקירה ובין אם מנשירה של השיניים, עשוי לגרום לאי נעימות מתמשכת בדיבור ובאכילה ואף לחוסר נוחות לחייך. באופן כללי, מחסור בשיניים מביא להרגלי אכילה לא בריאים, מה שיכול ליצור בעיות ולגרום לתופעות לוואי בריאותיות. בנוסף, קיימת סכנת פגיעה ממשית בשיניים בריאות, שכן מפאת המחסור בשיניים מופעלים לחצים עצומים על השיניים הנותרות בעת הלעיסה.

מחפשים עוד מידע בנושא השתלת שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

כמה זמן לוקח לשתלים להיקלט?

אין זה סוד שהביטחון העצמי מתערער במקצת כשאתם נאלצים להשתמש בשיניים תותבות. הצורך להתעסק בהם לעיתים תכופות גורם לכך שבלתי אפשרי שלא ישימו לב אליהן. באמצעות טיפול השתלת שיניים, תוכלו להחזיר לעצמכם את החיוך הכובש ואת כל הביטחון העצמי שירד לכם בעקבות שימוש בשיניים תותבות או שיניי פלסטיק מודבקות. טיפול השתלות השיניים אינו ארוך במיוחד, אך עם אחוזי הצלחה של למעלה מ-90% והוא ללא ספק הדרך הטובה שלכם כיום למלא את החלל החסר בפה שלכם ולצאת לעולם עם חיוך של מיליון דולר.

תוכן עניינים

כתר חרסינה
כתר חרסינה

אי אפשר להתכחש לעובדה שהטכנולוגיות החדשות והשינויים

Thesmile

הכל על רפואת שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר. רופא מומחה באזור שלכם יצור איתכם קשר ויענה לכם על כל השאלות. תהיו בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.