fbpx

יישור שיניים שקוף

יישור שיניים שקוף הוא טיפול שמתקן עמדות של שיניים קדמיות, צפיפות ועקמומיות וכן חוסר אסתטיות של השיניים הקדמיות. זוהי שיטת טיפול בה הטיפול מבוצע באמצעות סדרה של פלטות שקופות ודקות (הנקראות קשתיות באנגלית – Aligners) – ומאפשרת למטופלים בכל הגילאים לבצע יישור של השיניים באופן דיסקרטי ובלתי נראה.

טיפול זה מתאים לאנשים שלא מעוניינים להיות עם הגשר המסורתי שבולט לעין ופוגם בלוק שלהם. כמו כן, הוא מתאים למי שצריך טיפולי המשך או טיפולים נוספים בעקבות יישור שיניים שכבר עשה בעבר ולאנשים שיש להם בעיות במבנה האמייל והרכבת גשרים מודבקים עלולה לגרום להם לנזק בשיניים.

בגלל הבעייתיות של טיפולים ליישור שיניים בפן האסתטי, החלו לפתח בשנים האחרונות שיטות שונות עם מערכות ליישור שיניים שלא נותנות שום סימן לכך שהאדם עובר טיפול. שיטות בלתי נראות אלו הפכו לפופולאריות גם אצל מבוגרים וגם אצל בני נוער שהשיקולים האסתטיים הם אלו שמניעים אותם.

מערכות השיניים החדשות מבוססות על טכנולוגיה תלת ממדית שמזיזה את השיניים שלא עומדות בצורה ישירה בעזרת מקבעים שהותאמו במיוחד למטופל, אשר לא ניתן להבחין בהם בעין רגילה. מקבעים אלה הם בעלי כל היתרונות ביישור שיניים סטנדרטי אך עולים עליהם בכך שהם שקופים ובלתי נראים. זהו פתרון מוצלח מאוד למי שלא מעוניין שיבחינו ביישור השיניים שהוא עובר.

מדובר בסדרה של שלושה מיישרים, המהווים את מערכת יישור השיניים השקוף. את המיישרים מייצרים במעבדות שיניים במיוחד למטרה זו. המיישרים הם בצבעים אדום, לבן וכחול, כאשר כל צבע מייצג את השלב בטיפול שבו המטופל נמצא: את המיישר האדום מרכיבים בשלב הראשון והוא מפעיל לחץ על השיניים, עד שלחץ זה מפסיק להיות אפקטיבי ומחליפים אותו יישור שיניים שקוף במיישר הלבן, שנשאר בפה כחודשיים. אחריו, בשלב השלישי של הטיפול, מרכיבים את המיישר הכחול והוא נשאר פרק זמן זהה או קצר מזה של שני המיישרים האחרים.

מחפשים עוד מידע בנושא יישור שיניים שקוף

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

לפני הרכבת המיישרים עושים שיקוף של צורותיהן של השיניים העקומות אשר מתוכננות להיות מוזזות ממקומן. שלושת המיישרים יפעלו בצורה הדרגתית ואיטית מאוד ויזיזו את השיניים עד שהן תהיינה ישרות על הקשת הדנטאלית. לעיתים רחוקות משתמשים במיישר רביעי נוסף בצבע כסף.

משך טיפול אורתודונטי כזה תלוי במקרה. טיפול ממוצע נמשך כשנה וחצי.

כמובן שהידע והניסיון של הרופא יקבעו את יכולתו לקבוע תכנית טיפול מתאימה שתשפיע במידה רבה על התוצאה שתושג בסופו של התהליך. ישנה חשיבות רבה לשיתוף הפעולה של המטופל בהרכבת הקשתיות עפ"י הנחיות הרופא – בד"כ נדרשת הרכבה של 20-22 שעות ביממה, כאשר הקשתיות מוסרות רק בזמן אוכל וצחצוח.

שיטת יישור השיניים השקוף נקראת Invisalign. בשיטה זו  הטיפול כולו מתוכנן באופן וירטואלי בתוכנה ייעודית במחשב – לאחר אישור התכנית ע"י הרופא – המטופל מקבל סדרה של פלטות שקופות , הנקראות קשתיות, הקשתיות שקופות ודקות וכמעט שלא ניתנות להבחנה כשהן בפה. המטופל מחליף את הקשתית אחת לשבוע , וכך מתקבלת תנועה מדויקת והדרגתית של השיניים עד להשגת עמדת השיניים הרצויה. הקשתיות מותאמות באופן אישי לכל מטופל לאורך כל התהליך, וזאת בתהליך ייצור הכולל שילוב של טכנולוגיות מתקדמות בהן בינה מלאכותית, Machine Learning וייצור סופי של הקשתיות תוך שימוש בהדפסת תלת ממד. התכנון הדיגיטלי בשילוב טכנולוגיית ההדפסה בתלת ממד וההתאמה האישית מאפשרת טיפול גם במקרים מורכבים.

השיטה השנייה היא יישור שיניים באמצעות סמכים שקופים העשויים חרסינה. החיסרון בשיטה זו שעדיין ניתן להבחין בסמכים ובחוטי המתכת שמקשרים ביניהן כך שהיא אינה ממש בלתי נראית.

איך בוחרים רופא ליישור שיניים ומה חשוב לדעת?

כמו בכל טיפול אורתודונטי

חשוב שהטיפול יבוצע אצל מומחה ליישור שיניים – שעבר בנוסף ללימודי רפואת השיניים התמחות של מספר שנים באורתודונטיה ועבר בחינות לקבל רישיון מומחה.

מחפשים עוד מידע בנושא יישור שיניים שקוף

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

האורתודונטיה הינו תחום נפרד ושונה מרפואת השיניים הכללית

כדי לקבוע תכנית טיפול מתאימה לכל מטופל יש לבצע תהליך בדיקה ואבחנה מדוייק, תוך התחשבות בגורמים רבים – ביולוגים, מכניים ואסתטיים – כדי להשיג תוצאה אסתטית בריאה ויציבה אורך שנים.

לסיכום, יישור שיניים שקוף יכול להיות בדיוק הפתרון שחיפשתם. הקפדה על הוראות הרופא, כמו גם שמירה על ניקיון השיניים חשובים מאוד בכל סוג של טיפול אורתודונטי. במרבית הטיפולים ניתן יהיה לראות שיפור בעמדת השיניים כבר לאחר כמה חודשים מתחילת הטיפול, אך הטיפול יכול להמשך עוד זמן עד להשגת סגר תקין מלפנים ומאחור.

תוכן עניינים

כתר חרסינה
כתר חרסינה

אי אפשר להתכחש לעובדה שהטכנולוגיות החדשות והשינויים

Thesmile

הכל על רפואת שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר. רופא מומחה באזור שלכם יצור איתכם קשר ויענה לכם על כל השאלות. תהיו בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.