fbpx
כתר חרסינה

כתר חרסינה

אי אפשר להתכחש לעובדה שהטכנולוגיות החדשות והשינויים בתחום רפואת השיניים, גרמו ללא מעט אנשים בעולם לפנות לטיפולי שיניים אסתטיים, במטרה להשיג את החיוך המושלם שכולנו חולמים עליו. טיפולים קוסמטיים שונים המאפשרים תיקון פגמים בחיוך או שיפור מראה השיניים, הפכו את עולם טיפולי השיניים לפופולרי ברחבי העולם. החומרים האיכותיים מהם עשויים כתרים לשיניים והמכשור המתוחכם והממוחשב המשמש לייצורם, מאפשרים למטופל לשמור על מראה אסתטי ועל תפקוד מיטבי של הפה לאורך שנים רבות.
כתרים לשיניים הוא אחד הפתרונות המאפשרים לתקן פגמים חיצוניים בשיניים פגומות. כתר החרסינה נחשב לאחד מהנפוצים לשימוש בארץ ועולם כולו, שכן הוא לא רק מאפשר לשפר את המראה החיצוני באופן משמעותי, אלא משמש לשפר את התפקוד באמצעות חיזוק השן.
כתרים לשיניים הן הדרך הטובה ביותר לתקן פגמים שנוצרו בהן ולאפשר לכם לחזור לחייך ללא חשש.

מהו כתר חרסינה?

הכתר הוא יחידה מלאכותית שנועדה להשלים ולתקן את המראה והתפקוד של השן, בדרך כלל לאחר שנפגעה בצורה קשה, למשל בעקבות ריקבון קשה או שבר לאחר חבלה. בחלק מהמקרים הכתר יהיה החלק האחרון של שיקום שן במצב קשה, לאחר שעברה טיפול שורש ומבנה. המבנה עצמו יכול להיות בורג מתכתי, מבנה יצוק מתכתי או מבנה ללא מתכת כלל.
הכתר באופן פשוט, מבצע כיתור של השן מכל צדדיה, כך שחלקה הפנימי (והמקורי) לא נראה כלל. הקמת הכתרים בשיניים נעשית בקרב מטופלים רבים מאד, וממגוון רחב של סיבות. בין סוגי הכתרים ישנו כתר החרסינה, המהווה אולי את הטיפול הפופולרי ביותר בתחום שיקום הפה והאסתטיקה הדנטלית שקיים היום.
במשך שנים רבות חיפשו רופאי השיניים המומחים את הנוסחה הטובה ביותר לתערובת של מתכת עם חרסינה בכתרים האסתטיים בכדי להגיע לתוצאה האסתטית והעמידה ביותר שניתן לבקש.
כיום, לצד פתרונות אחרים הכוללים חומרי גלם נוספים, עדיין מככב כתר החרסינה בראש סדרי העדיפויות של המטופלים, בעיקר בשל הטכניקות החדשות המאפשרות דיוק בהתאמת הכתר לשן באופן אישי לכל מטופל.

מחפשים עוד מידע בנושא כתר חרסינה

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

אילו סוגי כתרים קיימים?

בעבר שיחזרו שיניים בעזרת כתרי חרסינה מאוחה למתכת. המתכת העניקה לשן את החוזק, והחרסינה העניקה את האסתטיות והיופי. גם היום משתמשים בשיטה זו, אך בעיקר לשיקום השיניים האחוריות. מכיוון שכתרי חרסינה עם בסיס מתכתי פוגמים באסתטיקה של השיניים, היום נהוג להשתמש בכתרי חרסינה ללא מתכת, בעיקר בחזית השיניים.
רוב הכתרים היו עשויים מחרסינה בחלק החיצוני, ומתכת בחלק הפנימי. ישנם הבדלים באיכות הכתרים בהתאם לסוג המתכת. ישנן מתכות פשוטות אשר בתנאים של חמצן ורטיבות יחלידו כמו כל ברזל בתנאים אלו, והן מכונות "מתכות לא אצילות", או "מתכות בסיס". מתכות איכותיות יותר הינן מתכות שלעולם לא יעברו החלדה, והן מכונות "מתכות אצילות", כמו למשל פלדיום, זהב, פלטינה וטיטניום, שכן כמובן הבחירות הכי נפוצות וכמו כן היותר יקרות, אך כפי שאתם יודעים, בכל הנוגע לשיניים, אי אפשר להתפשר על איכות.
בשנים האחרונות הפכו כתרי חרסינה ללא מתכת לדור החדש של רפואת השיניים האסתטית.
זהו מבנה קשיח המיועד למלא את תפקידה של השן הפגומה הן מבחינה אסתטית והן מבחינה פונקציונלית. ככזה, אמור הכתר להידמות ככל שניתן לשן הטבעית מבחינת המבנה שלו, גווניו, גובהו, התאמתו ללסת ועוד, ולכן נדרש תכנון קפדני של הכתר והתקנה מקצועית על מנת להבטיח איטום מלא של נקודת החיבור בין הכתר והחניכיים.
בחירת כתר בשן תלויה במיקומו בחלל הפה, בצרכיו הרפואיים של המטופל ובתקציבו. חשוב לפנות למומחה בשיקום הפה בעל ניסיון רב, להשגת התוצאות הטובות ביותר לאורך זמן, מבחינה בריאותית ואסתטית.

מטרותיו של כתר חרסינה

כתר חרסינה מתאים למקרי פגיעה אסתטית חמורה כמו שן חסרה, חלשה או שחוקה. מלבד זאת, ניתן להוסיף את הכתרים האסתטיים גם לצורך הסתרת פגמים וכתמים שונים בשן, או אפילו להשבת הצבע הלבן במקרים בהם השן נעשתה כהה באופן חריג. הליך הטיפול לרוב אינו מורכב, והוא כולל שלושה שלבים מרכזיים: מתן דגימה מדויקת של השן באמצעות תבנית מתקשה או בהדמיה ממוחשבת, הדבקת כתר זמני מחומר חלש יותר (שני שלבים אלה נערכים בזה אחר זה, באותו מפגש אצל הרופא המומחה), ולבסוף הדבקה או הברגה של הכתר המותאם, לאחר הגעתו מהמעבדה המקצועית כעבור מספר ימים או שבועות.
כתרים אלו נחשבים לאיכותיים ביותר, ומיוצרים בעזרת סריקה דיגיטלית ומחשב להשגת דיוק וחוזק, וכן מראה טבעי יותר של הכתר. עבודה מדויקת זה שם המשחק.
כאמור, הטכניקות החדשות בייצור מתכת והציפוי שלה בחרסינה נותנים לנו דיוק מקסימלי בחיבור של הכתר לשן. החיבור הזה הוא חיוני להצלחת הכתר לאורך זמן. שמירת השן והכתר לשנים רבות תלויה בחיבור זה.

באילו מקרים נדרש השימוש בכתר חרסינה לשיניים?

כתרי חרסינה, כמו גם כתרים מסוגים שונים, משמשים כאמור לטיפול בשורה של בעיות רפואיות ואסתטיות בחלל הפה, ובהן: שברים או חבלות.
כאשר חלק מהשן נפגע ונשבר, הכתרים מאפשרים להשלים אותו ולהחזיר לשן את המראה האסתטי והבריא שלה. בעזרת כתרי החרסינה.

מחפשים עוד מידע בנושא כתר חרסינה

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

ריכזנו עבורכם כמה מקרים בהן ככל הנראה תצטרכו להשתמש בכתרי חרסינה:

אמצעי משלים לטיפול שורש
לאחר טיפול שורש נדרש לכסות בחזרה את השן שבה הוא התבצע והכתר מסייע לעשות זאת בקלות וביעילות.

 1. תיקון צורה לשן בעייתית
  אם השן חדה מדי, פגומה או בעלת צורה שאינה אסתטית, ניתן לתקן את הבעיה בעזרת כתר משלים.
 2. כיסוי לשתלים
  כאשר שן חסרה, נדרש טיפול מעט מורכב יותר שמתחיל בהתקנת שתל, מעין בורג שמוחדר לתוך החניכיים, ומסתיים לאחר כמה חודשים בהנחת כתר קבוע שמהווה תחליף לשן עצמה.
 3. הגנה על שיניים חלשות
  כאשר השן קטנה ושברירית מהרגיל – הכתר יכול לחזק אותה ולמנוע שברים וסדקים בעתיד.
 4. טיפול משלים לסתימות
  אם אין מספיק חומר שן כדי לבצע סתימה רגילה, הכתר יכול לעבות אותה, למנוע סיבוכים במהלך הטיפול ולשפר את תוצאותיו.

הרכבת כתרים והתאמתם דורשת מיומנות ודיוק רב של מומחה לשיקום הפה. חשוב לבחור רופא שיניים טוב שיעשה עבודה מדויקת וכך תיהנו משיניים לבנות וישרות לשנים ארוכות.

תוכן עניינים

כתר חרסינה
כתר חרסינה

אי אפשר להתכחש לעובדה שהטכנולוגיות החדשות והשינויים

Thesmile

הכל על רפואת שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר. רופא מומחה באזור שלכם יצור איתכם קשר ויענה לכם על כל השאלות. תהיו בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.