fbpx

ציפוי שיניים

בשנים האחרונות חלה מגמה בולטת בתחום רפואת השיניים, שהיא שימת דגש על האסתטיקה של הפה, לצד בריאות הפה. החידוש הבולט בשנים האחרונות בתחום הוא ציפוי שיניים. מדובר בטיפול שנועד להלבין את השיניים ושתוצאותיו מרשימות ביותר. הטיפול הוא השיטה הבטוחה והאפקטיבית ביותר להלבנה כיום.
השאלה מהו ציפוי שיניים משותפת כיום לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. הסיבה לכך קשורה לאופן שבו ציפוי לשיניים משפיע על איכות החיים, הדימוי העצמי ותחושת הביטחון. הטכניקות החדשות מאפשרות כיום בחירת סוגים שונים של ציפויים לשיניים בהתאמה אישית. מעבר לכך, במסגרת השאלה של מה יעניק לכם ציפוי שיניים, חשוב להכיר את ההבדל בין הציפויים השונים.
המטרה העיקרית של ציפויי שיניים היא להעניק פתרון ומענה לפגמים אסתטיים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, ציפוי לשיניים לא מיועד לשיפור יכולת הלעיסה או התפקוד, והוא מתמקד בבעיות שקשורות למרווחים בין השיניים, השלמת שיניים, שן שהחליפה את הצבע שלה לאחר טיפול שורש, שיניים מוכתמות בגלל שתיית קפה או שימוש בתרופות. ציפוי לשיניים עוזר אפילו כאשר מעוניינים לשנות את צורת השיניים לגמריי ולהפוך אותן לאסתטיות יותר.
במילים אחרות, התשובה לשאלה מהו ציפוי שיניים קשורה למראה שלהן ולא לפונקציונליות. בעזרת הציפוי ניתן לתת לחיוך פרופורציות מדויקות ולשנות את צבע השיניים, את יחסי הגודל ביניהן ואת הצורה של הפנים. עם זאת, בשביל לדעת מה יעניק לכם ציפוי שיניים ניתן גם להתייעץ עם אורתודנט ואנשי מקצוע. כאן הדגש הוא על בחירת ציפוי שיניים באמצעות השלמה של השיניים או הוספת ציפוי על גבי שיניים קיימות.

החיוך הוא כרטיס הביקור שלנו, ויש לו חלק משמעותי מהרושם הראשוני שאנחנו יוצרים. לחיוך יש השפעה לא מבוטלת על היכולת שלנו ליצור ולשמֵר קשרים קרובים, ומחקרים מוכיחים שהוא אפילו גורם להפרשת ההורמון אוקסיטוצין, המכונה "הורמון האהבה".
כשהשיניים שלנו צהובות, שבורות, עקומות או מרווחות – אנחנו נוטים להימנע מלחייך בצורה טבעית ומשוחררת, ולא פעם יש לכך השלכות הרות גורל על הדימוי העצמי שלנו ועל מערכות היחסים שלנו. לצחוק אל תוך כף ידכם כי אתם נבוכים ממראה השיניים שלכם נשמע מוכר מדיי? החדשות הטובות הן שיש פתרון – ציפוי חרסינה, המכונה גם ציפוי למינייט, או למינציה, שנעשה גם לצורך הלבנת שיניים וגם לצורך טיפול בשן שבורה או עקומה ובמקרים שמבקשים לשנות את אורך השן.

מחפשים עוד מידע בנושא ציפוי שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

ציפוי שיניים הוא ציפוי של עלי חרסינה דקים אשר בשל תכונות החומר ממנו הם עשויים, יש להם אסתטיקה מעולה וניתן להדביקם לחומר השן בהדבקה כימית חזקה מאוד ההופכת אותם לחלק מהשן עצמה. כדי שציפויי השיניים לא יבלטו, יש להוריד מעט מחומר השן כדי לתת להם מקום – השחזה מינימלית משטח פני השן. על ידי מתן צורה וצבע המותאמים אישית לכל שן ושן, ניתן בעזרת הציפויים לבנות חיוכים הוליוודיים זוהרים ממש.

אילו סוגי ציפויים קיימים?

כמו בהרבה מקרים של אסתטיקה דנטלית, גם תחת הנושא של ציפויים לשיניים קיימות מספר שיטות, שאתם יכולים לבחור מהן לאחר התייעצות עם רופא השיניים שלכם. כעיקרון, מדובר על ווריאציות של ציפוי חרסינה, שבשונה מהלבנת שיניים מעניקות פתרון מותאם אישית ומראה טבעי לצד כיסוי כל הפגמים האפשריים.

ציפוי חרסינה לשיניים

רוב ציפויי השיניים הם על בסיס חרסינה. ציפוי חרסינה לשיניים נחשב לפשוט ליישום ומתבצע אמצעות חרסינה רגילה, בדומה לחומר ממנו עשויים כתרים. חתיכות החרסינה, בעובי של כ- 0.5 מ"מ, מודבקות לשיניים לאחר שיוף קל של האמייל ומגינות על השיניים מפני ריקבון ומסתירות הכתמה. יש לציין כי שיטה זו קרויה גם ציפוי שיניים למינייט והיא מתאימה במיוחד להסתרת כתמים, כאשר אין שום בעיה להסיר חלק מחומר השן.


ציפוי למינייט

שיטה זו מעולה עבור אלו שמעוניינים גם לתקן או להסתיר פגמים בשיניים בנוסף לציפוי, כמו שברים, סדקים וכתמים שחורים. התהליך לא כרוך בכאבים או בהשחזת השיניים והוא יעיל גם לצמצום רווחים בין שיניים, הארכת שיניים שחוקות ושינוי צורת שיניים מעוותת. עוביו 0.5 מילימטר בלבד, כך שהוא אינו גורם נזק בריאותי לשיניים.

מחפשים עוד מידע בנושא ציפוי שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.


ציפוי לומינרס

ציפוי זה אידיאלי עבור מי ששיניו לא רק שחוקות, אלא גם בעלות מראה דהוי וחסר נוכחות. השיטה מאפשרת להתגאות בחיוך בולט וצחור, הודות לטיפול לא פולשני ולא מזיק, המכסה כתמים ופגמים אחרים כמו גם כתרים ושחזורים קודמים, מבלי הצורך הלוגיסטי והכלכלי להחליפם. בנוסף, התהליך הוא הפיך והמטופל יכול לבחור להסיר את השחזורים מתי שיבחר.


הקומפוזיטים

הם בעצם תערובת של חומרים גמישים, אשר משמשים גם לסתימות שיניים במסגרת טיפולי שורש. החומר נקשר אל השן המטופלת ומשויף בהתאם, על מנת להקנות לשן את המראה הטבעי שלה. ציפוי זה עשוי מאותו החומר שממנו מכינים סתימות לבנות. משום שכך, הוא זול יותר, ניתן ליישם אותו יותר במהירות והוא מאפשר לבצע תיקונים ביתר קלות. ניתן לקבל את ציפוי הקומפוזיט בעובי של בין 0.3 ל- 1 מ"מ ובכך לבצע חיפוי בהתאמה אישית מושלמת למצב הפה, הן במקרים של שינוי צבע והן כאשר רוצים להסתיר פגמים אסתטיים אחרים. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי ציפוי זה רגיש להכתמה והוא אינו חזק כמו החרסינה.

על מנת שתהיו מרוצים ותקבלו תמורה מלאה לכספכם, חשוב מאוד כי תתקשרו עם קליניקה איכותית שתדע לומר לכם איזה ציפוי שיניים מומלץ עבורכם מבחינת מצב השיניים שלכם. קליניקה שכזאת גם תוכל להשיג לכם ציפויים שיתאימו באופן מושלם מבחינת צבע וגוון למראה הפה והפנים שלכם, עניין חשוב כשלעצמו. שיהיה לכם בהצלחה! ושתחזרו לחייך במהרה עם שיניים לבנות כפנינה.

מחפשים עוד מידע בנושא ציפוי שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר.

תוכן עניינים

כתר חרסינה
כתר חרסינה

אי אפשר להתכחש לעובדה שהטכנולוגיות החדשות והשינויים

Thesmile

הכל על רפואת שיניים

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר. רופא מומחה באזור שלכם יצור איתכם קשר ויענה לכם על כל השאלות. תהיו בטוחים שאתם נמצאים בידיים טובות.